+48 660 806 550 firma@natamed.pl
Odwiedź nas:

Szkolenie

zaawansowane

Gwarantujemy najwyższą jakość usług

Nasze szkolenia są starannie opracowane pod kątem naszych klientów i ich potrzeb.

Działając na rynku od 2010 roku zdążyliśmy wypracować szeroką gamę szkoleń dopasowaną do każdego, kto zechce przeszkolić siebie lub członka swojego personelu.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, pracujesz na etat, czy jesteś bezrobotny, czy jesteś młody, stary, czy jeszcze jesteś dzieckiem czy może już wychowujesz dziecko, czy mieszkasz nad morzem czy w górach, na wsi czy w mieście - to szkolenie jest dla Ciebie i zostało stworzone z myślą o Tobie.

Opieramy się o autorski system SOJUSZ

SOJUSZ (system oceny jakości usług szkoleniowych) jest skoncentrowany na maksymalizacji skuteczności szkolenia, bazującego na doświadczeniu szkoleniowym i zawodowym instruktora, kontakcie z uczestnikiem, adaptacji formy przekazu do grupy, wykorzystaniu przekazu werbalnego i pozawerbalnego oraz wielu technik, form i metod dydaktycznych.

Nasz system opieramy na sprawdzonych metodach

Motywacja

Wyszukiwanie na początku szkolenia punktu, który zainteresuje uczestników i bardziej zaangażuje ich do zwiększenia uwagi i zainteresowania tematem a także samym udzieleniem pomocy. Wykorzystanie motywacji wewnętrznej uczestników.

Uświadamianie

Głównym celem jest przekazanie wiedzy o zagrożeniach i zmuszenie uczestnika do zwracania uwagi na niebezpieczeństwa związane z udzielaniem pomocy. Jest także istotne w innych elelmentach szkolenia, takich jak przedstawienie efektów działania uciskania klatki piersiowej, uciskania nadbrzusza i innych działań ratujących życie.

Odbywa się to z wykorzystaniem pokazu, przykładów, porównań itp. i ma w efekcie doprowadzić do zrozumienia przez uczestnika zasad działania omawianego mechanizmu.

Egzemplifikacja

Bardzo ważne jest posługiwanie się przykładami z życia i doświadczenia ratowniczego, co uświadamia uczestnikom, jak realne jest zagrożenie i w jaki sposób dochodzi do wypadków a także jakie działanie przynosi najlepszy skutek.

Wiedza przekazywana przy pomocy wyjaśnień i pokazu na przykładzie, jest lepiej przyswajalna i u uczestnika a także zwiększa pewność siebie w postępowaniu w danym przypadku.

Techniki relaksacyjne i opanowania emocji

Relaks i odprężenie uczestników to dla nas bardzo istotna kwestia. Zastosowanie technik relaksacyjnych pomaga oderwać się uczestnikowi od bieżących problemów i w pełni skoncentrować się na omawianych zagadnieniach.

Na szkoleniach przekazujemy uczestnikom wybrane i najistotniejsze techniki opanowywania emocji pozwalające w pełni wykorzystać umiejętności w drastycznych przypadkach, a w szczególności nie stracić życia na wskutek przeoczenia niebezpieczeństwa.

Wizualizacja psychologiczna

Bogate i szczegłowe opisy zdarzeń i wypadków, dodatkowo poparte pokazem, pozwalają na konstruowanie wyobrażeń i podświadome przenoszenie się umysłem w miejsce zdarzenia. Trening wizualizacyjny jest sprawdzoną i skuteczną zastępczą formą treningu.

Zdjęcia i filmy poglądowe pokazujące wypadki oraz sposób udzielania pomocy także przyzwyczajają uczestnika do widoków drastycznych i uodparniają go na ewentualną traumę w realnej sytuacji ratowania zdrowia i życia.

Ćwiczenia praktyczne i pozorowane sytuacje

Same ćwiczenia mają na celu zdobycie u uczestnika wprawy potrzebnej do prawidłowego udzielania pomocy zwiększając jednocześnie pewność siebie i odwagę w postępowaniu przy ćwiczonym przypadku. Wzmacniamy ten efekt poprzez jak największe urealnienie pozoracji (ubranie fantoma, sztuczne włosy, pozoracje ran czy ubiór instruktora).

Ćwicząc w taki sposób uczestnicy przyzwyczajają się do oceny sytuacji oraz uzyskują pewność siebie potrzebną do udzielenia pomocy.

"Kotwica spokoju"

Zakładanie "kotwicy spokoju" polega na łączeniu postępowania w danym stanie zagrożenia życia z sygnałem pozytywnym, który zostanie ponownie przywołany w podobnym przypadku rzeczywistym.

Poczucie humoru wykorzystywane podczas szkolenia wzmacnia działanie kotwicy spokoju i rozładowuje atmosferę omawianych ciężkich przypadków. Swoisty humor ratowniczy równocześnie pomaga przełamać wewnętrzny opór i lepiej zaadoptować się do drastycznych sytuacji.

Prowadzenie szkolenia w taki sposób, żeby uczestnicy sytuację drastyczną kojarzyli jednocześnie z humorem, bądź zabawną sytuacją mającą miejsce na szkoleniu, podświadomie zmniejsza strach w sytuacji rzeczywistej.

Dla kogo jest to szkolenie?

Zaawansowane szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej są skierowane do osób, które chcą zdobyć bardziej szczegółową wiedzę na temat postępowania w nagłych sytuacjach medycznych. Szkolenia te skupiają się na zaawansowanych technikach resuscytacji, stabilizacji urazów, rozpoznawaniu chorób i urazów oraz szybkim reagowaniu w przypadku wystąpienia niebezpiecznych sytuacji medycznych. Takie szkolenia są szczególnie przydatne dla osób pracujących w branży medycznej, ratowników medycznych, strażaków, policjantów i innych specjalistów, którzy często znajdują się w sytuacjach wymagających szybkiej i skutecznej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ile kosztuje to szkolenie?

Ceny za nasze kursy są uzależnione od wielu czynnkików, takich jak dojazd naszego instruktora i sprzętu do miejsca szkolenia czy ilości uczestników.
Dlatego najczęściej są ustalane indywidualnie.

Cennik poglądowy

Grupowy

5-7 osób
od 150.00 zł/os
8-10 osób
od 1500.00 zł
11-15 osób
od 2000.00 zł
16-20 osób
od 2500.00 zł
powyżej 20 osób
cena do uzgodnienia
Indywidualny

1-2 osób
od 250.00 zł/os.
3-4 osób
od 200.00 zł/os.

Finalna cena szkolenia może się nieznacznie różnić od podanej powyżej ze względu na podane już czynniki.
Dlatego pamiętaj - jeśli jesteś zainteresowany odbyciem u nas szkolenia skontaktuj się z nami w celu uzyskania pełnej wyceny.


Cena kursu obejmuje:
  • Materiały dydaktyczne
  • Środki i materiały opatrunkowe
  • Użycie profesjonalnego sprzętu szkoleniowego (m.in. fantomów i defibrylatora AED)
  • Certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia

Jakie szkolenia oferujecie?


Medyczne:
  • Kwalifikowana Pierwsza Pomoc - dla służb mundurowych oraz członków NGO związanych z udzielaniem pomocy - w opracowaniu
  • Pierwsza Pomoc Wysokogórska - szkolenie przygotowawcze dla alpinistów i himalaistów - w opracowaniu
  • Pierwsza Pomoc w Tropikach - szkolenie przygotowawcze przed wyjazdem do klimatu tropikalnego - w opracowaniu
  • Pierwsza Pomoc Pola Walki - szkolenie przygotowawcze przed wyjazdem na misję w rejony ogarnięte wojną - w opracowaniu

Termin i miejsce szkolenia

Po uzgodnieniu z nami szczegółów szkolenia otrzymasz pod wskazany przez Ciebie adres e-mail wiadomość z dokładnymi informacjami o formie, ilości zapisanych uczestników, terminie, miejscu i cenie szkolenia wraz z potwierdzeniem przyjęcia na nie.

Przystępna forma

Naszą wiedzę przekazujemy m.in. w formie specjalnie przygotowanych prezentacji multimedialnych, dzięki czemu jest łatwa do przyswojenia.

Profesjonalna kadra

Dzięki dużemu doświadczeniu, zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych trenerów przekazujemy wiedzę szybko i trwale.

Miła atmosfera

Każde z naszych szkoleń przeprowadzamy w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej łatwej i szybkiej nauce.

Zamów szkolenie

Wystarczy, że wypełnisz ten formularz i wyślesz go do nas, a my odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.


Możesz też zadzwonić na numer:
+48 660 806 550

Czynne w godzinach:

Poniedziałek - Piątek 09:00 - 17:00
Sobota 09:00 - 12:00
Niedziela Zamknięte

Podstawa prawna

Zapoznaj się z przepisami, które mówią o potrzebie przejścia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Gwarantujemy wysoką jakość naszych szkoleń, stworzonych z myślą o wymaganiach ustawowych.


Dla pracowników szkół

Par. 21
Rozporządzenia MENiS


Dla pracodawców

Art. 209
Kodeksu Pracy


Dla kierowców

Art. 44, pkt 2, ust. 1
Prawa o Ruchu Drogowym


Dla szkół nauki jazdy

Art. 23, pkt 2, ust. 3
Ustawy o Kierujących Pojazdami


Dla wszystkich

Art. 162, par. 1
Kodeksu Karnego